Dzieci ze spektrum autyzmu- bezpieczne leczenie biomedyczne- cykl spotkań

Jeżeli jesteś rodzicem dziecka ze spektrum autyzmu, terapeutą, nauczycielem, który ma takich podopiecznych, zapraszam na cykl spotkań.

Jeżeli słyszałeś o leczeniu biomedycznym dzieci ze spektrum autyzmu, ale nie bardzo rozumiesz zagadnienie, lub czujesz, że mimo zastosowania takiego leczenia, efekty nie są zadowalające, to spotkanie jest dla Ciebie!

Jeżeli jesteś rodzicem, który musi w 100% zaufać jakiemuś specjaliście, bo nie masz wystarczającej wiedzy na ten temat.

Jeżeli masz poczucie niepokoju, czytając fora internetowe, że robisz coś za mało, lub za dużo lub masz przekonanie, że nie dajesz rady się odnaleźć w ogromie informacji, które często są ze sobą sprzeczne, na temat diagnostyki, dietetyki, suplementacji, to spotkanie jest dla Ciebie.

Jeżeli masz podopiecznych, u których nie widzisz progresu, a czujesz że dieta u tych dzieci jest niewłaściwa, przyjdź, może okaże się, że terapia którą prowadzisz będzie efektywniejsza na diecie, którą wprowadzą dzięki Tobie rodzice.

Jeżeli chcesz poznać się z innymi rodzicami, terapeutami, prowadzącymi dzieci ze spektrum. Jeżeli chcesz wymienić się doświadczeniami, kłopotami, lub posłuchać, że inni mają podobne problemy, zapraszam na panel grupy wsparcia. Panel dyskusyjny, odbywać się będzie po każdym merytorycznym spotkaniu. Będzie mieć charakter wymiany doświadczeń i zadawania pytań.

Kim jestem?

Mamą 8-letniego „wyprowadzonego” dziecka z ASD, biologiem, diagnostą laboratoryjnym, mikrobiologiem klinicznym, dietetykiem, założycielką poradni dietetycznej Pracownia Zdrowych Zmian we Wrocławiu.Wiele lat pracowałam w diagnostyce chorób przewody pokarmowego, robiąc jednocześnie specjalizację z mikrobiologii klinicznej na Akademii Medycznej w Poznaniu.
4 lata temu byłam w podobnej sytuacji, jak większość z Was.
Przerażenie było tym większe, że niestety miałam wiedzę i nie mogłam uwierzyć, co do mnie mówi „specjalista” od leczenia biomedycznego. Dla mnie jako mamy, było  ważne na tamten czas, zrozumieć postępowanie biomedyczne, bo to ja w gruncie rzeczy podejmowałam trudne decyzje i chciałam wiedzieć co robię.
Dzisiaj pomagam zrozumieć innym i pokazuję drogę, którą przetarłam, a także uspokajam.
Największy spokój  odkryjecie wtedy, gdy będziecie pewni swoich działań.
Leczenie biomedyczne dzieci autystycznych, diagnostyka, dieta i sprecyzowana suplementacja są ważne, ale należy robić to z „głową”. Działania nieprzemyślane w tym zakresie, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia dziecka, o czym się wielokrotnie przekonałam rozmawiając z rodzicami stosującymi niewłaściwą interwencje, choćby dietetyczną.

I. spotkanie, (wstęp) 13.01.2018, sobota, godzina 11:00-15:00

 • Dlaczego dzieci ze spektrum autyzmu potrzebują dietoterapii. Jak zorganizować i wdrożyć zmiany dotyczące żywienia dziecka z ASD (praktyczne porady).
 • Co powinno dać leczenie biomedyczne dziecku, jakich efektów należy szukać.
 • Jak odnaleźć się w napływie sprzecznych ze sobą informacji na temat leczenia biomedycznego.
 • Najczęściej popełniane błędy podczas wdrażania interwencji biomedycznych.
 • Panel dyskusyjny.

II. spotkanie, (diagnostyka, suplementy diety) 24.03.2018, sobota, godzina 11:00-15:00

 • Diagnostyka krok po kroku. Jakie badania warto zrobić, a jakie badania nie mają wartości, lub są mało wiarygodne. Co nam powiedzą wyniki badań, krótka i przystępna dla każdego wiedza z tego zakresu.
 • Mamy wyniki badań i co dalej? Jak dopasować suplementy diety, oraz samą dietę do wyników badań. Jak poradzić sobie i uporządkować wiedzę z zakresu suplementów diety. Dlaczego suplementy diety są tak ważne dla dzieci z ASD. Jakie wybierać i od czego uzależniać decyzję ich stosowania.
 • Dlaczego kondycja jelit dzieci z ASD jest ważna w aspekcie zaburzeń rozwojowych.
  Jak zoptymalizować jelita i mikroflorę jelitową.
 • Panel dyskusyjny.

III. spotkanie, (dietoterapia) 21.04.2018, sobota, godzina 11:00-15:00

 • Jak skomponować dietę, aby była zdrowo zbilansowana, po eliminacji glutenu, produktów mlecznych, soi i cukru.
 • Rola niektórych ważnych produktów spożywczych, które powinny regularnie gościć na talerzach dzieci.
 • Jakie czyhają pułapki i problemy związane z dietą dzieci z ASD. Omówimy najważniejsze problemy (wybiórczość w jedzeniu, liczne nadwrażliwości pokarmowe, alergię, problemy z układem pokarmowym).
 • Które produkty spożywcze należy eliminować, ze względu na ich wyjątkową szkodliwość.
 • Zdrowa kuchnia, zdrowe mieszkanie, zdrowa apteczka.
 • Panel dyskusyjny.

Miejsce spotkania: Centrum Europrofes, ul. Ofiar Oświęcimskich 17, Wrocław (blisko Rynku)

Koszt uczestnictwa i zapisy: 130 zł/os za jedno spotkanie. O wpisie na listę uczestników decyduję termin dokonania wpłaty. Uprzedzam, że ilość osób jest ograniczona, ze względu na charakter spotkania (część panelu dyskusyjnego).
Zapisy proszę kierować drogą mailową: m.czerepak@zdrowe-zmiany.pl. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 600 508 525.
Opłatę rejestracyjną proszę kierować na numer konta: 9512 40 4025 1111 0010 6658 0141 w tytule podać numer spotkania i datę.
Podczas spotkania przewidziana jest przerwa na herbatę i kawę.