Od Jelit do Zdrowia – Wykład interaktywny

Od jelit do zdrowia to wyjście ku potrzebom ludzi borykających się nie tylko z układem pokarmowym, ale i z chorobami „cywilizacyjnymi” takimi jak: alergie, cukrzyce, migreny, chroniczne zmęczenie…
To połączenie dietetyki klinicznej z nowoczesną diagnostyką, najnowszymi publikacjami naukowymi i integralnym podejściem do pacjenta.

Wykład interaktywny pozwoli rozwiązać szereg Państwa wątpliwości, podczas zadawanych pytań.
Opowiemy o wpływie ludzkiego mikrobiomu na szereg dolegliwości. Opowiemy o nadwrażliwościach pokarmowych, których jest coraz więcej. Przekażemy praktyczne sposoby na poprawienie kondycji jelit. Podpowiemy jak unikać popularnych alergenów i co w zamian możemy włączyć do przygotowania posiłków. Ciekawostką będzie również, nowe podejście do suplementacji wit D3.
Opowiemy o nowym programie Od jelit do zdrowia.

Prowadzący:

    • Monika Czerepak, specjalista d.s. promocji zdrowia, dietetyk, diagnosta lab, członek Klubu Medycyny Funkcjonalnej, założyciel gabinetu dietetycznego we Wrocławiu z autorskim programem współpracy z pacjentem: Pracownia Zdrowych Zmian
    • Zuzanna Baraniak dietetyk, związany z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu. Absolwentka dietetyki UM w Poznaniu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia głownie w tematyce mikrobioty, dietoterapii w chorobach alergicznych i nadwrażliwościach pokarmowych. Ma doświadczenie w pracy między innymi z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, alergiami pokarmowymi, oraz z pacjentami z nadwagą i otyłością.
    • Katarzyna Drews – Raczewska Dietetyk związany z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, absolwentka studiów magisterskich i licencjackich na UM w Poznaniu. Absolwentka podyplomowych studiów Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami borykającymi się z nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi, a także sportowcami i osobami ze zwiększoną aktywność fizyczną. Autorka publikacji dotyczących alergii pokarmowych i mikroflory.

Miejsce i termin wykładu:

      Spotkanie odbędzie się 27.10.2016 r. o godz. 17.30 w Centrum Europrofes, Rynek 35, Wrocław

Program wykładu:
17.30- 19.30 Mikroflora jelitowa i jej wpływie na szereg chorób „cywilizacyjnych”. Nadwrażliwość pokarmowa, objawy, diagnostyka, leczenie.

19.30-19.40 Przerwa

19.40- 20.45 Praktyczne porady dietetyczne: zamienniki popularnych alergenów, nowości na rynku spożywczym, powszechny niedobór wit. D3 Program „Od Jelit do Zdrowia” Pracowni Zdrowych Zmian

Koszt uczestnictwa i zapisy: 39 zł/os – o wpisie na listę uczestników decyduje termin dokonania wpłaty rejestracyjnej. Zapisy proszę kierować pod numer: 600 508 525 lub drogą mailową: m.czerepak@zdrowe-zmiany.pl Opłatę rejestracyjną proszę kierować na numer konta: 9512 40 4025 1111 0010 6658 0141 w tytule podać: wykład Od jelit do zdrowia i imię i nazwisko uczestnika.